Pedzle-hakuro.pl

pędzle do makijażu marki Hakuro

Używanie dobrych jakościowo kosmetyków jest bardzo ważne i o tym każda z nas pamięta jednak nie zapominajmy  o przyborach do ich nakładania. Możemy wyróżnić przybory podstawowe, pędzle do makijażu oraz akcesoria.

Przybory podstawowe to gąbki do podkładu oraz pudru.
  Mała gąbka naturalna świetnie nadaje się do nakładania podkładu w płynie ponieważ wchłania go mniej niż zwykłe gąbki syntetyczne. Aby efekt był perfekcyjny należy gąbkę zwilżyć, wycisnąć z niej wodę po czym dodatkowo docisnąć nadmiar wilgoci w ręcznik papierowy lub chusteczki  higieniczne.
  Gąbki z lateksu nadają się do rozprowadzania podkładu w płynie (zastępują gąbkę naturalną), nakładania pudru, aplikowania korektora. Przy wyborze gąbki zwróćmy uwagę aby miały klin, ułatwi nam to dotarcie do trudnych miejsc takich jak: okolice rzęs lub zakamarki wokół nosa. Pamiętajmy o tym żeby przynajmniej raz w tygodniu gąbeczkę wymyć, usunąć resztki kosmetyków.
  Dzięki wklepywaniu pudru za pomocą puszka do pudru makijaż dłużej utrzymuje się na twarz, ponieważ puder wklepany puszkiem rozkłada się na twarzy inaczej niż ten nałożony pędzlem.

Na rynku dostępna jest cała gama pędzli do makijażu.
  Największy pędzel służy do nakładania lub zmiatania z twarzy jego nadmiaru. Jego włosie przycięte jest na półokrągło co pozwala na łatwe i precyzyjne nakładanie kosmetyku.
  Pędzel do różu ma mniej więcej grubość 2 cm pozwala on precyzyjnie rozprowadzić kosmetyk na lini kości policzkowych, jeśli po nałożeni różu powstaną smugi o wyraźnych konturach użyj pędzla do rozcierania różu. Powinien on być nieco większy niż pędzel do nakładania różu – jednak musimy pamiętać aby utrzymywać go w czystości ponieważ możemy zepsuć cały efekt.
  Półokrągłe małe pędzle są idealne do nakładania cieni do powiek. Najlepszy jest pędzel o miękkim i delikatnym włosiu nadającym się do malowania wrażliwej skóry oczu. Świetnie się sprawdzają cienkie pędzelki , najcieńszy powinien być spiczasto zakończony, ułatwi nam to nakładanie cieni przy lini rzęs. Do rozmycia cieni na powiece idealnie się sprawdzi płaski pędzelek do cieni do powiek.
  Pędzelek do pomadki do ust powinien być sztywny i cieniutki pędzelek. Pamiętajmy, że pędzle do ust powinno się myć częściej niż pędzle do kosmetyków pudrowych.

Akcesoria o których warto wspomnieć to zalotka, pęsetka, temperówka.
  Zalotki używamy do podkręcana rzęs. Pamiętajmy jednak aby nie używać jej na pomalowane rzęsy ponieważ je złamiemy. Pęsetka jest niezbędna do regulacji brwi, przy zakupie zwróćmy uwagę aby była możliwość chwytania nią najmniejszych włosków. Temperówka do kredek jest nieoceniona, najlepiej sprawdzają się te z podwójnym ostrzem, pamiętajmy aby zawsze była czysta.
  Nie warto wydać wielu pieniędzy na przybory oraz kosmetyki jeśli będziemy robić makijaż w drodze do pracy. Podczas robienia makijażu bardzo ważne jest oświetlenie które powinno być skierowane na twarz zwróćmy uwagę aby światło miało kolor zbliżony do barwy światła dziennego.