Co to jest fotowoltaika i jakie wyróżniamy matryce ?

Co to jest fotowoltaika?

Fotowoltaika to proces wytwarzania energii elektrycznej z darmowego promieniowania słonecznego. Obecnie fotowoltaika Gorzów WLKP rozwija się bardzo szybko, a słońce jest trzecim co do wielkości źródłem energii odnawialnej na świecie. Energia słoneczna może być wykorzystywana do zasilania małych urządzeń przenośnych, takich jak kalkulatory czy zegarki, lamp, sygnalizacji drogowej i parkometrów, a także do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody w budynkach mieszkalnych.

Matryce fotowoltaiczne to moduły fotowoltaiczne połączone w celu zwiększenia mocy fotowoltaicznej, która może być wykorzystywana bezpośrednio lub do zasilania sieci krajowej w energię elektryczną.System fotowoltaiczny składa się z modułów fotowoltaicznych, akumulatorów i innych elementów, takich jak kontrolery, inwertery, kable i konstrukcje wsporcze. Matryca fotowoltaiczna jest podłączona do akumulatorów w celu zapewnienia energii w nocy, gdy nie ma promieniowania słonecznego.

Panele PV występują w dwóch rodzajach

– sztywne panele PV, które mają szkło na przedniej powierzchni, lub cienkowarstwowe panele PV, w których elastyczna folia podtrzymuje ogniwa PV od tyłu. Cienkość (pomiędzy 1µm a 200nm) jest kluczową cechą, która sprawia, że możliwe jest zastosowanie cienkiej folii fotowoltaicznej. Cienka warstwa zmniejsza koszty fotowoltaiki i umożliwia instalację fotowoltaiki na strukturach, które nie wytrzymałyby sztywnej fotowoltaiki, takich jak metalowy dach samochodu.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *