Nowoczesne wykładziny podłogowe

Wykończenie podłogi, jak również każdego innego wyposażenia, to długi i skomplikowany proces. Podczas takiego procesu wiele się uczymy, ale rzeczywistość jest zwykle zgoła inna. W tym poście przedstawimy Wam kilka sposobów wykonywania nowoczesnych wykładzin podłogowych, które pozwolą nam uzyskać doskonałą izolację pomieszczenia od zewnątrz i nią ogrzewać.

Nowoczesne wykładziny podłogowe – metody pracy z podłogami

Podstawą nowoczesnych wykładzin podłogowych jest pianka poliuretanowa (pianka PUR), która najczęściej jest wytwarzana z oleju roślinnego i sojowego. Często zastanawiamy się, jak ma tak wspaniałe właściwości, a odpowiedzi na to pytanie jest wiele. W tym artykule przedstawimy niektóre z nich w celach informacyjnych.

Pianka poliuretanowa to substancja, którą można otrzymać z olejów roślinnych lub kremów z gumy poliuretanowej. Główną zaletą tej pianki jest jej łatwa aplikacja w różnego rodzaju środowiskach, np. z pralek lub na basenie. Nie rozprzestrzenia się, więc do uzyskania bariery należy wykorzystać jego grubość.

Pianka PUR jest również szeroko stosowana w ochronie przeciwpożarowej. Przede wszystkim jest odporny na wilgoć oraz zmiany temperatur i wysokości.

Nowoczesne ocieplanie podłóg – metody

Najprostszą i najskuteczniejszą metodą izolacji nowoczesnych podłóg jest tzw. natrysk. Składa się z trzech głównych etapów. Najpierw kładziemy drewnianą deskę (którą później nazwiemy deską podłogową) z wpustem w nią i nasz dobór odpowiedniego materiału podłogowego w miejscu wyznaczonym przez złączkę rurową. Ważne jest, aby szerokość wewnętrznego rowka (z którego uzyskuje się piankę) była równa lub mniejsza niż 1 cm.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *